AKTUALITY

Hodnocení forem, rozsahu, kvality a výsledků vzdělávání v tématech souvisejících s dopravní výchovou v základních školách a víceletých gymnáziích je druhou prioritou, na kterou se hodlá Česká školní inspekce zaměřit ve školním roce 2018/ 2019.

V rámci hlasování pedagogů z čáslavského regionu zvítězila pro školní rok 2018/2019 tato témata a přednášející: Cesta ke čtenářské gramotnosti (Klára Smolíková), Dílna čtení (Nová škola), On-line aplikace Včelka a práce se čtenáři s DYS poruchami (Nová škola).
Termíny setkání s některými přednášejícími zatím stále řešíme, dohodnuti jsou prozatím...

Jak naučit děti "hravou formou" bezpečnému chování v silničním provozu? Nad tímto tématem se ve čtvrtek 24. května 2018 sešli učitelé ze škol čáslavského regionu s autorkou programu Dopravní abeceda, PaedDr. Lenkou Frajerovou.

S novým školním rokem rozjíždíme projekty spolupráce škol. Jedním z nich je Divadelní festival základních škol s akcentem na podporu regionální identity dětí. Deset měsíců potu pak v červnu vyvrcholí velkolepou přehlídkou malých ochotníků, jejíž sláva, jak všichni věříme, dotýkat se bude hvězd. 12. září zapojené lektorky dolaďovaly v Čáslavi své...

V úterý 25. září 2018 bylo otevřeno nové dopravní hřiště v prostorách Muzea zemědělské techniky Čáslav. Otevírací doba pro veřejnost je každý den od 15.00 do 17.00 hodin. Školy po dohodě s vedením muzea.

Den boje za svobodu a demokracii oslavíme v sobotu 17. listopadu prezentací filozofie MAPu na Celostátní velké výměně zkušeností. Setkání, které je, zdá se rezistentním vůči výkyvům nálad společnosti a jí volených mocnářů již od roku 1980 tento rok hostí město Hlinsko. Rádi bychom tímto poděkovali organizátorům CVVZ za pozvání, a především za...

Pozvánka

05.12.2018

sdílíme pozvánku našich Kutnohorských kolegů na zajímavou přednášku na téma EMOČNÍ SEBEOBRANA. Více informací naleznete v letáku nebo stránkách https://www.facebook.com/edupoint.kutna.hora/

Ve středu 31. října se v Čáslavi sešly lektorky, které na školách připravují Divadelní festival základních škol. Navzájem si vyměnily první zkušenosti, podělily se o radosti a útrapy, se kterými se potýkají. Zároveň se vzájemně informovaly o tématech, na kterých budou s žáky v tomto školním roce pracovat - a zcela upřímně - MÁME SE NA CO TĚŠIT!