Interaktivní mapa kroužků

a dalších možností trávení volného času v našem regionu

Interaktivní mapa kroužků v čáslavském regionu zde

Jak to začalo a o čem to vlastně je?

Na myšlenku vytvořit tzv. "pod jednou střechou" přehled kroužků pro děti v regionu nás navedla vlastní životní zkušenost. Když můj syn v pěti letech zjistil, že se v životě nemůže stát nikým jiným, nežli hasičem, bylo pro něj velkým zklamáním, že u nás na vsi dělají hasiči nábor až od šesti let, a bude si tak muset ještě rok počkat. Týden na to přijela návštěva ze sousední vesnice, a že tam prý "nabírají již od pěti". 

Navíc představa, že se do regionu přistěhujete, a nemáte v začátcích téměř žádné sociální kontakty a znalosti prostředí, je zkrátka děsivá.  Řekli jsme si, že se pokusíme vyhledat veškeré kroužky a zájmová sdružení, která se věnují dětem a umístíme je na jedno místo. Věřte nevěřte, byla to mravenčí práce, často až detektivního charakteru. Nakonec jsme zjistili, že na čáslavsku existuje přes sto kroužků a zájmových útvarů.

A jak už to tak v životě chodí, zázraky se dějí. Ve chvíli, kdy jsme měli v území sesbíraná data, přemýšleli jsme, na jaké platformě tyto informace zpřístupnit lidem. Úplnou náhodou jsme zjistili, že podobný, ne-li  stejný nápad mají lidé z o. p. s. EDUin, kteří se chystají spustit zkušební provoz interaktivní mapy kroužků. Slovo dalo slovo, spolupráce na sebe nenechala dlouho čekat a interaktivní mapa kroužků v čáslavském regionu je na světě.

Nezbývá, než popřát, ať v ní děti najdou přesně to, co hledají.